Circle-2

Csapd le!

SZIGETVÁR, DÉL-ZSELIC TINÓDI LANTOS SEBESTYÉN ÁLTALÁNOS ISKOLA

Kinek köszönhetjük a jógyakorlat megosztását?

Tomsics István

Melyik témakörhöz kapcsolódik?

Digitális eszközhasználat

Kiknek szól?

Alsó tagozatos tanulók, felső tagozatos tanulók, középiskolás tanulók és tantestület

JÓGYAKORLAT BEMUTATÁSA

Célkitűzés

A digitális eszközök képességfejlesztés céljából is használhatók.

Megvalósítás

A Blazepod nevű eszköz 6 db egységből, podból áll. A 6 db egységet elhelyezzük általunk és a felhasználóhoz igazított távolságba. A podok különböző színnel, sebességgel, logikával villannak fel. A feladat, hogy minél gyorsabban érintsük, csapjuk le őket.

Az eszköz mobiltelefonos applikációval vezérelhető, és akár több 100 kombináció elérhető. Előkészítése pár percet vesz csak igénybe, míg csatlakozik a telefonhoz az eszköz. Az eszköz töltést igényel, utána vezeték nélkül működik.

A testnevelésóra bármely részében (bemelegítés, főrész, játék) bevethető. 1 főtől akár kisebb csoportokig használható. Egyszerű játékként is használható, de versenyhelyzet teremtésére is alkalmas.

Tapasztalatok, javaslatok

Az eszköz magas költsége miatt kevés helyen terjedt el.

„Iskolánkban 2 × 6 db podot használtunk már. Óvodásoktól a tantestület tagjaiig kipróbáltuk már. A testnevelésórák mellett akár sportnapon, sportfesztiválon, gyereknapon is használható.”

„Minden tanuló, óvodás, felnőttnek elnyerte tetszését az eszköz. Szívesen játszottak vele.”